Tlenoterapia hiperbaryczna, a reumatyzm

Reumatyzm tlenoterapia hiperbaryczna Kielce

     Przeprowadzone w USA badania naukowe udowodniły, że tlen hiperbaryczny zaaplikowany osobom z reumatyzmem u 23% pacjentów spowodował remisję choroby, u 16% stanowczą poprawę, a u 51% badanych inne korzystne efekty zdrowotne. Dodatkowe prace naukowe, powstałe na podstawie badań klinicznych i analizy badań laboratoryjnych dowiodły, że zabiegi w komorze hiperbarycznej poprawiły ogólny stan zdrowia u 94,4% pacjentów cierpiących na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. W badaniu, które zostało przeprowadzone w 2006 r. udowodniono, że tlenoterapia hiperbaryczna prowadzi do poprawy zdrowia pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów, zespołem Raynauda, owrzodzeniami troficznymi, zapaleniem tętniczek paliczków oraz polineuropatią niedokrwienną.

Pacjentka Hyperbaric Therapy USA na Staten Island w Nowym Jorku, Susan A. tak opisuje swoje doświadczenia z komorą hiperbaryczną:

     Miałam reumatoidalne zapalenie stawów od ponad 20 lat. Przeżywałam kolejną walkę z przewlekłym, wyniszczającym zapaleniem, kiedy zdecydowałem się spróbować tlenu hiperbarycznego. Moje doświadczenie było rewolucyjne. Palce w lewej ręce wyprostowały się całkowicie. Stawy mojej prawej ręki, które uprzednio były dość zdeformowane, zaczęły odzyskiwać swój normalny kształt i funkcję. Obrzęk w stopach zmniejszył się tak znacząco, że musiałam kupić buty o pół rozmiaru mniejsze. Inne korzystne zmiany, które zauważyłam, obejmowały zmniejszenie chronicznego napięcia mięśni, poprawę snu i zmiany skórne. Na przykład, chroniczne problemy ze skórą na moich stopach całkowicie zanikły, a ogólny kolor skóry uległ poprawie. Wzrost energii, jasność myślenia i dobre samopoczucie, które odczuwam z hiperbarią, są cudowne! Chroniczny ból stawów minął. I w przeciwieństwie do leków, których próbowałam, nie muszę się martwić o skutki uboczne.