Tlenoterapia hiperbaryczna HBOT

komora-hiperbaryczna-tlenoterapia-health&young

     Tlen jest nam niezbędny do życia, a jego poziom w organizmie wpływa na stan naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

     Tlenoterapia hiperbaryczna HBOT jest efektywną metodą dostarczania dużej ilości tlenu do organów i tkanek organizmu.

     Tlen podany w warunkach zwiększonego ciśnienia pobudza naturalne mechanizmy regeneracyjne i polepsza krążenie krwi, umożliwiając lepsze dotlenienie wszystkich organów, w tym również chorych i źle ukrwionych obszarów ludzkiego ciała.

     Głównym celem tlenoterapii jest podawanie tlenu pod zwiększonym ciśnieniem (najczęściej 2,5 razy większym niż ciśnienie otoczenia). Tlen podany w takich warunkach jest lekiem i wywiera szerokie działanie terapeutyczne, pomocne, a nawet niezbędne, w bardzo wielu chorobach i przypadłościach. Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej wpływa pozytywnie na naszą kondycję psychofizyczną, wydolność organizmu, wygląd oraz jest skutecznym sposobem leczenia wielu chorób.  

     Zasadniczym wskazaniem jest działanie bakteriobójcze. Gama możliwości terapeutycznych jest jednak o wiele większa.

  • Przyspieszenie gojenia ran. Tlen przyspiesza proces i ułatwia odbudowę tkanki na zasadzie neoangiogenezy i ziarninowania rany.
  • Stymulacja komórek macierzystych. Procesy naprawcze, uruchomione poprzez cykliczną tlenoterapię, są kontynuowane nawet po zakończeniu leczenia w komorze hiperbarycznej.
komora-hiperbaryczna-tlenoterapia-health&young

Tylko jednoosobowa twarda komora hiperbaryczna pozwala na stworzenie warunków optymalnych dla terapii tlenowej. W naszej komorze sesja najczęściej odbywa się w zalecanym i bezpiecznym ciśnieniu 1,5 ATA, całkowicie wystarczającym do zabiegu tlenoterapii i leczenia większości dolegliwości, mających wskazania do terapii w komorze hiperbarycznej. Czytaj więcej…

Wskazania do tlenoterapii

Choroby

Odmładzanie

Zastosowanie w sporcie