Komora hiperbaryczna HBOT

Komora do tlenoterapii hiperbarycznej w Kielcach.

HBOTHyperbaric Oxygen Therapy, czyli Hiperbaryczna Terapia Tlenowa, lub Terapia Hiperbaryczna, polega na przebywaniu w utlenowanym powietrzu pod ciśnieniem wyższym od ciśnienia atmosferycznego. Uważa się, że minimalne ciśnienie lecznicze wynosi 1,4 ATA. Najczęściej wykorzystywane jest ciśnienie o wartości 1,5 ATA.

Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT) polega na oddychaniu tlenem w warunkach zwiększonego ciśnienia wytwarzanego w komorze hiperbarycznej. W trakcie terapii pacjent odbywa serię sesji zabiegowych w komorze hiperbarycznej, których liczba jest uzależniona od realizowanego celu, np. poprawy zdrowia, leczenia konkretnego schorzenia, pielęgnacji urody, itp. (więcej dowiesz się klikając tutaj).

Nasza nowoczesna twarda komora hiperbaryczna jest jednoosobowym urządzeniem HBOT, które całkowicie automatycznie steruje przebiegiem tlenoterapii. Komora posiada duże wejście, z solidnymi uchwytami, oraz przestronne wnętrze, wygodne dla osób z ograniczeniami sprawności, otyłością, oraz lękami wynikającymi z izolacji.

komora-hiperbaryczna-tlenoterapia-health&young

Nasza twarda komora hiperbaryczna posiada wiele zalet:

  • maszyna jest bezpieczna i spełnia standardy wykorzystania w warunkach podwyższonego ciśnienia atmosferycznego
  • wbudowany Interkom umożliwia stały kontakt pacjent-operator komory
  • budowa maszyny eliminuje hałas we wnętrzu komory, umożliwiając pacjentowi relaks w ciszy
  • automatyczna wentylacja komory zapewnia świeże powietrze oraz odpowiednią temperaturę podczas zabiegu
  • przeszklone drzwi pozwalają na kontakt wzrokowy pacjenta z operatorem w każdym momencie zabiegu
  • łatwa obsługa
  • skóropodobne antybakteryjne wnętrze
  • ze względów zdrowotnych brak farby wewnątrz komory

Istnieją różne rodzaje komór hiperbarycznych; wieloosobowe, jednoosobowe miękkie, jednoosobowe twarde. Komory wieloosobowe wykorzystują duże ciśnienie, co narażać może na występowanie powikłań i dyskomfortu towarzyszących sprężaniu i rozprężaniu podczas sesji. Większość z takich komór posiada jedynie miejsca siedzące. Komory miękkie posiadają ograniczenia technologiczne, w których znacznie ciężej jest utrzymać stałe i określone warunki sesji.

Tylko jednoosobowa twarda komora hiperbaryczna pozwala na stworzenie warunków optymalnych dla terapii tlenowej. W naszej komorze sesja najczęściej odbywa się w zalecanym i bezpiecznym ciśnieniu 1,5 ATA, całkowicie wystarczającym do zabiegu tlenoterapii i leczenia większości dolegliwości, mających wskazania do terapii w komorze hiperbarycznej.